Gabionové koše žárově zinkované.

Gabionové koše žárově zinkované.

Gabionové koše žárově zinkované.
Dnešní článek o gabionech bych rád zaměřil na nejčastější otázky kolem žárového pozinku.

Často dostáváme otázky v čem je to lepší a proč volit jakou variantu v rámci gabionových sítí.Takže galvanické sítě se doporučují v místech kde záruka není potřeba delší než 10 let v agresivním prostředí a 20 let v standartním prostředí.
Žárový pozink v místech kde je agresivní prostředí a je potřeba životnost vyšší než 60 let a v běžném až 120 let.Z naší dílny se dodává záruka na sítě 40-80 let když s prací tak stejná ať jsem konkrétní.Výhody zinkování žárovým pozinkem jsou zejména takové že se povrchová úprava provádí až po svaření tím se zacelí kompletně všechny spoje které vznikají při sváření což třeba u galfanu bezinalu atd není možné .

Jak probíhá celý postup ? Sítě se po svaření ponoří do lázně která obsahuje zinkovou taveninu a reakcí očištěného odmaštěného kovu právě s taveninou dojde ke spojení a vytvoření jednolité antikorozní povrchové úpravy a vytváří různé struktury alias květy.Běžné zinkování se provádí za teploty 450 až 470 °C a vysokoteplotní zinkování pro silnější materiály nad 8mm až 530°C.Tím se dosáhne toho že koncové části jsou ošetřeny stejně kvalitně jako duté části nebo plné stejnou vrstvou ochranné zinkové úpravy.
Při dělení gabionových sítí se nesmí používat jiné nástroje než jsou pákové kleště. Při řezání flexou se u jakéhokoliv materiálu naruší povrch. Logicky teplota žíhání je 470C a teplota řezu flexou kolem 800C. Tím pádem v daném místě je ochrana nulová a to i cca 5 cm od řezaného okraje.

Při dělení v rámci kleští síce dojde také k narušení ale pri střihu kolném k narušení zinku dojde až po proreznutí okrajů o síle 4mm. To samozřejmě trvá dlouhou dobu ale pro klid je možné přetřít zakončení pozinkem v tekutém stavu. Případně potřikem pozinkem ve spreji před plnění kamenivem.  

Gabionové koše žárově zinkované.

Gabionové koše žárově zinkované.